PROGRAMUL DE VARĂ – iulie 2018

partener la Proiectul”Discover” pentru promovarea interculturalității și a limbii engleze 

Nivel primar:

Tema acestei veri o reprezintă ”Cercetașii” și, cum avem deja un cercetaș cu experiență în rândul cadrelor didactice, vă invităm la distracție.

Temele săptămânale le găsiți în imagine.

program de vara

Nivel preșcolar:

program vara

teme gradinita

Programul de vară în instituţia noastră se desfăşoară în luna iulie  . In luna august este inchis.

1. PROGRAM ADRESAT COPIILOR DE NIVEL PREŞCOLAR

Copiii cu vârste cuprinse între 4 ani şi 6 ani pot participa la activităţi pe parcursul întregii zile, între orele 7.00 şi 18.00 sau doar până la prânz. Se pot înscrie şi copii care nu frecventează grădiniţa noastră pe parcursul anului şcolar, în limita locurilor disponibile.

Temele de studiu  urmăresc dezvoltarea culturii generale la nivelul fiecărui copil . În acest scop ne vom concentra pe învăţarea unor noţiuni specifice în limba română şi în limba engleză, vom îmbina activităţile de artă cu cele de ştiinţe, vom realize experimente şi vom urmări filme documentare sau artistice, conform tematicii.

Am pregătit vizionări de teatru , precum şi alte surprize.

În plus, copiii au posibilitatea să realizeze activităţi opţionale de dans, quilling, origami, pictură pe sticlă, craft etc .

2. PROGRAM ADRESAT COPIILOR DE NIVEL PRIMAR

Pentru elevii nostri  se organizează activităţi care se adresează copiilor din clasele primare . Activităţile se desfăşoară pe tot parcursul zilei până la ora 17.00, sub forma unor teme săptămânale care includ şi limba engleză,  matematică, limba română, ştiinţe.

Ca și anul trecut, și anul acesta luăm parte la Proiectul ”Discover”, vom primi sprijinul a cel puțin 2 animatori străini, vorbitori de limba engleză. Scopul este: interculturalitate, îmbunătățirea comunicării în limba engleză prin conștientizarea asupra importanței utilizării unei limbi străine, stimularea, încurajarea celor mici.

Înscrierile se pot face telefonic la tel. 0753117348, locurile fiind limitate.

Supraveghere Iasi.